До Болгарії прибув другий замовлений F-16
До Болгарії прибув другий замовлений винищувач F-16 від компанії Lockheed Martin.
Про це повідомляє Міністерство оборони країни.
Літак F-16C Block 70 приземлився у неділю о 15:26 на третій винищувальній авіабазі Повітряних сил Болгарії в селі Граф Ігнатьєво.
Другий літак отримав бортовий номер «313» та виконаний в одномісній конфігурації.
На церемонії зустрічі літака були присутні начальник оборони адмірал Еміль Ефтимов, командувач Повітряних сил генерал-майор Микола Русев, виконувач обов’язків командувача третьої авіабази полковник Методі Орлов та особовий склад авіабази.
Загалом Болгарія розмістила два замовлення на винищувачі F-16 Block 70: у 2019 році — на купівлю восьми літаків за $512 млн, а у 2022 році — ще восьми за $1,3 млрд.
Перший борт F-16D у двомісній конфігурації був переданий Болгарії 31 січня 2025 року на заводі в Грінвіллі, а переліт літака до Болгарії відбувся у квітні 2025 року.
Тоді літак, як і в цьому випадку, приземлився на третій винищувальній авіабазі Повітряних сил Болгарії.
Після нетривалої експлуатації, наприкінці квітня — на початку травня 2025 року, стало відомо про проблеми з першим переданим літаком. Як згодом з’ясувалося, проблем можна було б уникнути, якби було прийнято пропозицію з гарантованою цілодобовою доставкою запасних частин від виробника Lockheed Martin.
Натомість Болгарія обрала дешевшу угоду, що призвело до дефіциту критично важливих компонентів. Незважаючи на це, літак зможе здійснювати польоти та повноцінно використовуватися після проведення ремонтних робіт.
Загалом компанія Lockheed Martin планує передати всі вісім літаків першої партії до кінця 2025 року, решту — до 2027 року.
Окрім самих літаків, Болгарія отримає озброєння (AIM‑120 AMRAAM, GBU‑39/B), симулятори і підготовку 32 пілотів та понад 100 інженерів і техніків на суму понад $150 млн, а також проведе реконструкцію бази Ґраф Ігнатієво (49 об’єктів, серед яких ангари, сховища, мобільні ангари), щоб забезпечити повну інтеграцію в стандарти НАТО, заміну застарілих МіГ‑29 та Су‑25 і суттєве посилення протиповітряного потенціалу країни.
Опублікувати коментар