×

НАТО має збільшити спроможності ППО на 400% — Генсек Рютте

НАТО має збільшити спроможності ППО на 400% — Генсек Рютте

НАТО має збільшити спроможності ППО на 400% — Генсек Рютте

Пускова установка зенітно-ракетного комплексу Patriot PAC-3. Фото: Міністерство оборони Швеції

Північноатлантичний Альянс (НАТО) має збільшити свої спроможності у сфері протиповітряної та протиракетної оборони на 400%.

Про це, як повідомляє Reuters, генеральний секретар НАТО Марк Рютте має намір заявити під час одного з майбутніх виступів у Лондоні.

Рютте наполягає, щоб країни-члени Альянсу підвищили оборонні витрати до 3,5% ВВП, а також виділили додатково 1,5% на ширші потреби у сфері безпеки — щоб досягти цільового показника у 5%, як того вимагає президент США Дональд Трамп.

Єдиною країною, яка не підтримала план НАТО щодо досягнення 5% ВВП витрат на оборону до 2032 року, залишається Іспанія.

Минулого місяця він заявив, що очікує узгодження цієї мети на саміті НАТО, який відбудеться 24–25 червня.

У своїй промові, яку він виголосить у лондонському аналітичному центрі Chatham House, Рютте стверджуватиме, що Альянсу необхідне чотириразове збільшення спроможностей ППО для підтримання ефективного стримування і оборони.

«Ми бачимо в Україні, як Росія здійснює терор згори, тому ми зміцнимо щит, який захищає наше небо», — йдеться у витягу з його промови.

Комплекс IRIS-T. Фото: Latvijas armija

Нагадаємо, що у травні 2025 року Агентство підтримки та закупівель НАТО (NSPA) уклало рамкові угоди з п’ятьма провідними оборонними компаніями: ASELSAN, Airbus Defence and Space, Lockheed Martin UK, Raytheon і Thales LAS.

Угоди передбачають участь компаній у першій концептуальній фазі проєкту, зосередженій на розробці архітектури майбутньої системи протиповітряної оборони.

Завершення цієї фази заплановане на середину вересня 2025 року.

Нагадаємо, що паралельно з ініціативами НАТО європейські країни розвивають протиповітряну оборону в межах програми «Європейський небесний щит» (European Sky Shield Initiative), до якої наразі приєдналися 21 держава.

Метою ініціативи є зниження витрат шляхом координації закупівель систем протиповітряної та протиракетної оборони, а також налагодження співпраці у сфері підготовки персоналу, технічного обслуговування та логістики.

Проєкт був започаткований Німеччиною у 2022 році на тлі повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Опублікувати коментар

Ви, мабуть, пропустили