×

Танки Challenger 3 випробовують з новим типом динамічного захисту

Танки Challenger 3 випробовують з новим типом динамічного захисту

Танки Challenger 3 випробовують з новим типом динамічного захисту

Випробування одного з прототипів Challenger 3 з додатковим захистом. Фото: @Volke__

Британська армія випробовує танки Challenger 3 з новим типом динамічного захисту на башті та корпусі.

Про це свідчать опубліковані фото- та відеоматеріали користувачем Volke мережі Х.

Танки Challenger 3 спроєктовані як глибока модернізація танків Challenger 2 шляхом встановлення нової башти та модулів додаткового захисту.

Судячи з опублікованих матеріалів, башта танка зазнала кардинальних змін в елементах кріплення захисту, які за своїм форм-фактором нагадують блоки вибухового динамічного захисту.

Новий тип захисту отримав назву EPSOM і встановлюється не лише на борти башти, а й на її лобову частину. Такий підхід кардинально відрізняється від реалізації захисту на танках Challenger 2, де додаткове бронювання кріпилося до окремого каркаса бортової проєкції башти.

Окрім того, новий захист має більшу кількість елементів, що підтверджує припущення про використання вибухових модулів динамічного захисту. Як приклад — на фото нижче показано порівняння: комбіновані елементи захисту на Challenger 2 та новий захист на Challenger 3.

Порівняння елементів захисту танка Challenger 2 та 3. Фото: @Volke__

Додаткові модулі захисту також були розміщені й на верхній лобовій деталі танка, що є серйозним переосмисленням концепції захисту в порівнянні з танком Challenger 2, де посилення здійснювалося шляхом встановлення тонкого листа товщиною 10–15 мм.

Оскільки на відео показано випробувальний зразок, це не означає, що представлений комплект є повним варіантом додаткового захисту танка. Під час експлуатації танків Challenger 2 додатковий захист встановлювався відповідно до бойових завдань і мав дві конфігурації: комбіновану та легку.

Випробування одного з прототипів Challenger 3 з додатковим захистом. Фото: @Volke__

У першому випадку борти башти та корпусу отримували двошаровий захист, що складався як із динамічного (або комбінованого) захисту, так і з рознесених сталевих плит, а також великого модуля захисту нижньої лобової деталі (НЛД). Легший варіант комплекту складався виключно з блоків комбінованого захисту, які кріпилися до бортів корпусу та башти.

Варто зауважити, що посилення захисту башти стало можливим завдяки її новій конструкції, розробленій компанією Armstrong Works. Замість лиття башта виготовляється шляхом зварювання, що певною мірою спрощує її виробництво на вже існуючих підприємствах.

Додатковий захист танка Challenger 2 Megatron. Фото: A/W/

Раніше «Мілітарний» повідомляв, що у Британії розпочалося будівництво танків Challenger 3 на бронетанковому підприємстві RBSL у місті Телдфорд.

Крім того, наразі готується виробництво серійних танків, перша партія яких має надійти на озброєння у 2025 році та використовуватися для підготовки екіпажів Королівського танкового полку.

Опублікувати коментар

Ви, мабуть, пропустили