Німеччина та Канада профінансують виробництво перехоплювачів «Шахедів»
Німеччина та Канада погодились профінансувати виробництво українських дронів перехоплювачів «Шахедів» для нарощування їхнього виробництва.
Про це Президент України Володимир Зеленський розповів під час зустрічі з українськими та іноземними журналістами.
«Приблизно третину “шахедів” збивають мобільні вогневі групи. Вони вже майже не покладаються на кулемети. Вони працюють з іншою зброєю. Ми почали використовувати перехоплювачі. Ви повинні знати, що ми над цим питанням працюємо давно», – зазначив Президент.
Володимир Зеленський повідомив, що в Україні чотири компанії виробляють перехоплювачі, зокрема дві вже дуже успішні в цьому. За його словами, під час останньої російської атаки українські перехоплювачі вже довели свою ефективність і збили десятки російських дронів.
Також він повідомив, що були досягнуті домовленості з Федеральним канцлером Фрідріхом Мерцем щодо фінансування виробництва перехоплювачів. Окрім того, їхнє виробництво підтримає Канада – про це йшлося під час зустрічі з Премʼєр-міністром Марком Карні в межах саміту G7.
За словами Президента, Україна вже законтрактувала на цей рік артилерії та дронів більше, ніж у будь-який рік цієї війни.
Перехоплювачі «Шахедів»
Вперше застосування дронів-перехоплювачів Силами безпілотних систем проти російських «Шахедів» було показане ще на початку лютого на YouTube-каналі PRESSING, однак сам апарат тоді залишився за кадром.
На початку квітня 2025 року Сили безпілотних систем (СБС) сформували перший підрозділ, який спеціалізується на перехопленні ударних дронів, – він отримав назву Darknode.
А вже наприкінці місяця було оголошено, що Darknode перехопив 52 ударні БпЛА типу Shahed-136 за допомогою новітніх засобів. У Силах безпілотних систем уточнили, що вартість застосовуваного засобу становить близько $5000, тоді як вартість одного дрона-камікадзе противника перевищує $150 000.
В середині травня зʼявилося перше відео роботи дрона-перехоплювача по «Шахеду». Тоді для боротьби з російсько-іранськими ударними безпілотниками типу Shahed Сили оборони залучили дрон-перехоплювач Sting.
При цьому розвиток «антишахедних» технологій тільки набирає обертів, і свою продукцію, спеціалізовану під ці задачі, починають пропонувати все більше компаній. Пропонуються не лише дрони-перехоплювачі, але й спеціалізовані радари українського виробництва.
Окрім того, над посиленням «антишахедних» можливостей активно працюють благодійні фонди. Так, українські оборонці в межах проєкту «Дронопад» від фонду «Повернись живим» уже збили 17 російських «Шахедів».
Детальніше про еволюцію українських дронів-перехоплювачів та їхня роль у війні з Росією, читайте у спеціальній статті «Мілітарного».
Опублікувати коментар