×

Український дрон «задавив РЕБом» російську «Молнию»

Український дрон «задавив РЕБом» російську «Молнию»

Український дрон «задавив РЕБом» російську «Молнию»

Російський ударний безпілотник «Молния-2» в об’єктиві українського дрона-перехоплювача, червень 2025. Фото: Сергій Стерненко.

Російський ударний безпілотник «Молния» був дистанційно перехоплений українським FPV-дроном, який міг бути оснащений бортовою системою радіоелектронного придушення.

Кадри перехоплення оприлюднив у своїх соцмережах Сергій Стерненко.

Українські оператори дронів Сил оборони Півдня посадили запущений ворогом ударний безпілотник «Молния-2», використовуючи безконтактний метод впливу.

При наближенні українського перехоплювача ворожий безпілотник втратив управління та спікірував до землі, що може свідчити про використання бортової станції радіоелектронної боротьби на дроні-перехоплювачі.

Це не перший зафіксований випадок безконтактного перехоплення російських дронів типу «Молния», ключовою особливістю яких є використання простих та дешевих комплектуючих із ніші FPV-дронів.

Перші подібні прецеденти фіксувались ще в середині березня та набули поширення в квітні-травні, що відмічали наближені до російських військових telegram-канали.

Однією із версій втрат безпілотників ворожою стороною називалось використання вразливих систем управління ERLS з увімкненою телеметрією, які дозволяли виявити робочу частоту сигналів керування БпЛА. Це, в свою чергу, дозволило створювати точкову перешкоду у вузькому частотному діапазоні, яка не потребує систем великої потужності і, відповідно, може ставитись з безпілотника.

Така технологія дозволяє використовувати дрон-перехоплювач у багаторазовому режимі при збереженні ефективності, що є вагомим фактором в умовах зростаючого застосування дешевих та примітивних ударних дронів супротивником.

Дрон-камікадзе «Молния-2». Фото з російських пропагандистських ЗМІ

«Молния-2» це ударний дрон літакового типу, який є подальшим розвитком першої генерації одноіменного російського безпілотника та концепції використання дешевих та масових рішень.

Його фюзеляж складається з пінопласту, пластику, алюмінієвих труб та дерев’янних конструкцій, а електроніка та двигуни здебільшого уніфіковані з FPV-дронами. Завдяки своїй аеродинаміці він здатен долати відстань до 60 кілометрів та розвивати швидкість до 120 км/год.

Важливим параметром безпілотника є його корисне навантаження: в залежності від методу старту дрон може оснащуватись як кумулятивним зарядом або вибуховим пристроєм масою у кілька кілограмів, так і 10-кілограмовою фугасною міною ТМ-62.

Російський ударний безпілотник «Молния-2» з протитанковою міною ТМ-62М. Фото: РосЗМІ

Раніше «Мілітарний» повідомляв, що окупанти почали використовувати безпілотники «Молния» в якості носіїв для FPV-дронів.

Опублікувати коментар

Ви, мабуть, пропустили