×

Кілька військових Японії постраждали внаслідок вибуху на авіабазі США на Окінаві

Кілька військових Японії постраждали внаслідок вибуху на авіабазі США на Окінаві

Кілька військових Японії постраждали внаслідок вибуху на авіабазі США на Окінаві

Підготовка 250-кг американської авіабомби часів другої світової до контрольованого підриву. Фото: 15 бригада JGSDF

Четверо японських військовослужбовців постраждали внаслідок вибуху на складі з невибухлими боєприпасами на Окінаві.

Про це повідомляє видання Kyodo News.

На одному з об’єктів військової бази Кадена, що належить Управлінню авіації США, стався вибух під час знешкодження невибухлих боєприпасів часів Другої світової війни.

Унаслідок вибуху чотири японські солдати отримали рвані рани пальців та можливе пошкодження слуху, проте жоден із них не зазнав поранень, які загрожують їх життю.

Службовці спеціального підрозділу з утилізації боєприпасів за роботою Фото: JGSDF

Місце знешкодження боєприпасів, розташоване в префектурі Окінава, використовується для тимчасового зберігання та утилізації боєприпасів, знайдених під час земляних робіт.

Інцидент трапився під час очищення від іржі старого боєприпасу — він раптово вибухнув, поранивши чотирьох японських солдатів.

Представники США та Сил самооборони Японії підтвердили, що під час інциденту на базі не було американських військових. Наразі триває розслідування причин вибуху.

Слід зауважити, що це перший подібний інцидент від часу створення японської групи з утилізації невибухлих боєприпасів у 1974 році.

Підготовка до утилізації амеркианскої авіаційної боби часів другої світової війни. Фото: JGSDF

На Окінаві досі захоронено близько 1 856 тонн вибухонебезпечних предметів, що лишилися після війни; їх продовжують виявляти та знешкоджувати під час будівництва й розкопок.

Спеціалізовані підрозділи Сил самооборони Японії з утилізації невибухлих боєприпасів

На сьогодні в Японії існує чотири штатні підрозділи, що займаються пошуком, нейтралізацією та утилізацією невибухлих боєприпасів.

Так, підрозділ, який брав участь в утилізації боєприпасів на Окінаві, підпорядковувався 101-й роті 15-ї піхотної бригади. Інші три підрозділи — 102-га, 103-тя та 104-та роти — розташовані у Сайтамі, Кіото та Сазі відповідно.

З 1972 до 2024 року ці підрозділи обробили приблизно 40 000 боєприпасів загальною вагою понад 1 884 тонни. Як зауважують у підрозділі, невибухлі снаряди знаходять щонайменше раз на день; у деякі дні — до дев’яти виїздів. Такі роти складаються з приблизно 23–25 кваліфікованих саперів і допоміжного персоналу.

Слід зауважити, що відповідно до офіційної статистики, у 2020 році сапери по всій Японії знешкодили щонайменше 1 441 боєприпас загальною вагою близько 33 тонн — приблизно третина з них в Окінаві.

Опублікувати коментар

Ви, мабуть, пропустили